Bezpieczeństwo

Jako firma zajmująca się profesjonalnym transportem koni, największy nacisk kładziemy na bezpieczeństwo w transporcie koni. Dlatego też używamy jedynie sprawdzonego profesjonalnego sprzętu, by Państwa konie były zrelaksowane i bezpieczne. Jakie warunki należy spełnić, by można było mówić o, w pełni bezpiecznym transporcie koni? Przede wszystkim należy zacząć od pojazdu, którym koń będzie podróżował. Do tego używać można specjalnie skonstruowanej do tego przyczepy lub tzw. koniowozu. Koniowóz czy też przyczepa powinna być okresowo sprawdzana pod kątem technicznych oraz eksploatacyjnym.

Jeśli wynajmujemy szofera z własną naczepą lub koniowozem, musi on posiadać stosowne papiery zaświadczające o tym, że zaznajomiony jest on z bezpieczeństwem w transporcie koni, oraz że posiada prawo jazdy uprawniające go do prowadzenia pojazdu z naczepą, a w przypadku dużych koniowozów, do prowadzenia samochodu ciężarowego. Przed przystąpieniem do podróży należy wyposażyć konia w paszport, a także zapewnić mu dostęp do siana i wody pitnej. W przypadku wody, koń powinien być pojony co około cztery godziny, ale nierzadko zdarza się tak, że konie podczas jazdy są zbyt zestresowane, ażeby pić wodę. Nie mniej jednak obowiązkiem każdego przewoźnika jest udostępnienie zwierzęciu wody.

Nie ważne – podczas długiej, czy krótkiej podróży nogi konia powinny być zabezpieczone specjalistycznymi ochraniaczami, żeby uchronić go przed otarciami lub innymi przykrymi wypadkami. W przypadku nie posiadania takich ochraniaczy możliwe jest zastąpienie ich polarowymi owijkami własnej roboty. Należy pamiętać, by zabezpieczać nogi konia podczas każdej jazdy i nie bagatelizować tego w przypadku krótkich podróży. Dodatkowo, by zadbać o bezpieczeństwo w transporcie koni, każdy koniowóz lub naczepa powinny być wyposażone w apteczkę dla konia zawierającą podstawowe opatrunki tak, by w przypadku jakiegoś urazu, zabezpieczyć ranę do czasu przyjazdu lekarza weterynarii. Jeśli jesteście zainteresowani profesjonalną firmą transportującą konie, świetnie trafiliście. Nasza firma działa na rynku od wielu lat, posiadamy liczne certyfikaty jakości i najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na bezpieczny przewóz koni w każdych warunkach i na każdej długości trasy.

Translate »